Francuska: Uvjerljivi PSG, Rennes i dalje stopostotan

Nogomet 26. kol 201907:14 > 07:15
REUTERS/Charles Platiau

Francuski nogometni prvak Paris SG u susretu je 3. kola nove sezone ostvario drugu pobjedu svladavši na svom Parku prinčeva Toulouse sa 4-0 (0-0).

Sva četiri pogotka Parižani su postigli u drugom poluvremenu, dvostruki strijelac bio je Choupo-Moting (50, 75), a jedan pogodak su dodali Goncalves (55) i Marquinhos (83).

PSG je sada treći na ljestvici sa šest bodova, koliko imaju i drugi Lyon te četvrta Nice i peti Angers, dok je Toulouse 12. s četiri boda.

Na vrhu je Rennes koji je i dalje stopostotan nakon 2-0 (1-0) pobjede na gostovanju kod Strasbourga. Pogotke su postigli Grenier (16) i Niang (54).

Ranije u nedjelju je Monaco i u trećoj prvenstvenoj utakmici ostao sa igračem manje, što ga je skupo koštalo jer je na domaćem terenu prokockao vodstvo 2-0 protiv Nimesa. Monaco je do prednosti 2-0 stigao pogocima Islama Slimanija (39) i Ben Yeddera (45+1). No, u 55. minuti je isključen brazilski stoper Jemerson i Nimes je iskoristio brojčanu prednost, te je golovima Philippoteauxa (70) i Denkeyja (82) izborio remi 2-2 u trećem kolu francuskog prvenstva. Hrvatski golman Danijel Subašić, za kojeg se u medijima nagađa da će napustiti Monaco i karijeru nastaviti u Aziji ili na Bliskom istoku, opet nije bio u sastavu Monaca.

I za Monaco i za Nimes je ovo prvi bod u novoj sezoni.

N1 pratite putem aplikacija za Android |iPhone/iPad | Windows| i društvenih mrežaTwitter|Facebook | Instagram.