EL: Poraz Osijeka u Sofiji

Nogomet 25. srp 201921:33 > 21:37
Davor Javorovic/PIXSELL

U prvom susretu 2. pretkola Europske lige Osijek je na gostovanju u Sofiji izgubio od CSKA sa 0-1.

Pogodak odluke zabio je Brazilac Evandra Da Silva u 53. minuti.

Uzvratni susret je 1. kolovoza u Osijeku, a pobjednik iz ovog para u 3. pretkolu će igrati protiv uspješnijeg iz dvoboja crnogorske Budućnosti i ukrajinske Zorje.

I dok je Osijeku ovo bio prvi europski ispit ove sezone, sofijski sastav je u prvom pretkolu izbacio Titograd. Između dvije europske serije, Bugari su promijenili trenera. Dobromir Mitov je dobio otkaz zbog loših rezultata u prvenstvu na otvaranju sezone, a momčad je preuzeo srpski stručnjak Ljupko Petrović koji je do tada bio savjetnik.

Zanimljivo, Petrović je najbolji strijelac u povijesti Osijeka sa 139 golova, a najveći uspjeh u karijeri ostvario je kao trener Crvene zvezde osvojivši europski naslov 1991.

CSKA i Osijek odigrali su čvrstu i izjednačenu utakmicu koju je odlučio fantastičan pogodak brazilskog napadača.

Osijek je bio nešto konkretniji u prvom, te u završnici drugog poluvremena, no usprkos nekoliko izglednih prilika mreža domaćeg vratara je ostala nedirnutom.

Hrvatski prvoligaš je u prvih 45 minuta imao dvije prilike, a oba puta je pucao Antonio Mance. Prvi put je njegov udarac glavom zaustavio vratar Vytautas Černiauskas, dok je drugi udarac završio pored gola.

CSKA je poveo u 53. minuti sjajnim pogotkom Brazilca Evandra Da Silve s više od 20 metara. Lopta se sretno odbila do brazilskog napadača koji je opalio i pogodio pod samu vratnicu. Bila je to i jedina prava prilika bugarskog sastava.

Osijek je mogao izjednačiti u 80. minuti, Bočjak je ubacio iz slobodnog udarca, Marić najviše skočio i pucao glavom, no lopta je prošla tik uz vratnicu.

Samo dvije minute kasnije Osijek je imao najbolju priliku na utakmici, Mađar Laszlo Kleinheisler pucao je sa 16 metara pogodivši lijevu vratnicu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.