Rusija: Pletikosa branio u pobjedi Rostova kod Urala s 1-0

Nogomet 05. tra 201517:15 > 17:16
EPA/ADAM CIERESZKO

Bivši vratar hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Pletikosa branio je svih 90 minuta za Rostov koji je u susretu 21. kola ruskog prvenstva ostvario važnu 1-0 (0-0) pobjedu u borbi za ostanak na gostovanju kod Urala u Jekaterinburgu.

Strijelac jedinog gola bio je Dzjuba u 77. minuti.

Povremeni hrvatski reprezentativac Hrvoje Milić pobjedu Rostova odgledao je s klupe za pričuve.

Rostov je sada 13. na ljestvici sa 17 bodova, koliko ima i 12. Ural, a iza njih su Torpedo Moskva sa 16, te Arsenal Tula i Amkar Perm sa po 14 s tim da sva tri sastava imaju po utakmicu manje.

U velikom derbiju vodeći Zenit iz Sankt Peterburga je na svom terenu svladao drugi CSKA iz Moskve sa 2-1 (0-0) i tako povećao prednost na vrhu ljestvice na osam bodova.

Junak pobjede bio je Hulk koji je golovima u 62. i 73. minuti doveo Zenit u vodstvo od 2-0, da bi Strandberg u 81. smanjio na konačnih 2-1. Zenit sada ima 51 bod, CSKA je ostao na 43, slijede treći Krasnodar sa 41 i četvrti Rubin Kazan sa 39.