Serie A: Blamaža Intera protiv otpisane Parme

Nogomet 04. tra 201517:40 > 17:50
REUTERS/Alessandro Garofalo

Nogometaši milanskog Intera priredili su još jedno razočaranje svojim navijačima ove sezone odigravši u 29. kolu Serie A na svom terenu samo 1-1 (1-1) protiv odavno otpisane Parme, a u tom neuspjehu "crno-plavih" Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić na terenu proveo drugo poluvrijeme.

Inter je poveo sretnim pogotkom Guarina (25), ali u završnici prvog poluvremena poravnao je Lila (44). Usprkos velikom pritisku u drugom poluvremenu, Inter nije uspio stići do drugog pogotka.

Inter je sada 10. na ljestvici sa 38 bodova, dok je Parma uvjerljivo posljednja sa 10 bodova, odnosno čak 11 manje od pretposljednjeg Cagliarija.

Cagliari je u subotu pretrpio novi domaći poraz, ovoga puta sa 1-3 (0-1) od Lazija, te je i klubu sa Sardinije ostanak u društvu najboljih sve dalje, a hrvatski napadač Duje Čop u igru je ušao tek u 79. minuti. Lazio je poveo golom Klosea (25), na 1-1 izjednačio je Sau (49), no rimski je sastav do pobjede stigao preko Biglije (60-11m) i Parola (90+2). Cagliari je pretposljednji sa 21 bodom, pet manje od 17. Atalante koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je treći Lazio stigao na 55 bodova, odnosno jedan manje od druge Rome, a sedam više uz utakmicu više od četvrte Sampdorije.

Šime Vrsaljko igrao je do 81. minute za Sassuolo koji je kao domaćin s minimalnih 1-0 (1-0) svladao Chievo golom Berardija (23-11m). Sassuolo je sada 12. sa 35 bodova, dok je Chievo 16. sa 32.

Mato Jajalo igrao je 88 minuta za Palermo koji je na svom terenu izgubio sa 1-2 (0-1) od Milana. Gosti su poveli golom Cercija (37), na 1-1 poravnao je Dybala (72-11m), a tri boda “crno-crvenima” donio je Menez (83). S nova tri boda Milan je stigao na osmo mjesto sa 41 bodom, dok je Palermo 11. sa 35.

Stipe Perica igrao je za Udinese do 74. minute, dok je Igor Bubnjić ostao na klupi sastava iz Udina koji je na gostovanju kod Genoe odigrao 1-1. Genoa je povela pogotkom De Maia (19), a izjednačio je Thereau (68). Udinese je sada 13. sa 34 boda, dok je Genoa deveta sa 38 i utakmicom manje.

U ranijem terminu Roma je u derbiju na domaćem terenu pobijedila Napoli sa 1-0 pogotkom Miralema Pjanića u 25. minuti. Roma se je ovom pobjedom učvrstila na drugom mjestu sa 56 bodova, odnosno 11 manje uz utakmicu više od vodećeg Juventusa. S druge strene, petoplasirani Napoli dodatno je umanjio šanse za plasman koji vodi u Ligu prvaka, jer za trećeplasiranim Laziom zaostaje osam bodova. Hrvatski branič Ivan Strinić ostao je na klupi za pričuve Napolija.

Od 18.30 sati igrat će Fiorentina i Sampdoria, dok će kolo zaključiti Juventus i Empoli od 21 sat.