Crnoj Gori prijeti diskvalifikacija nakon nereda s Rusima

EPA/JOSE COELHO

Sudac Suda za sportsku arbitražu Lucio Colantuoni vjeruje da će prekinuta utakmica između Crne Gore i Rusije biti registrirana službenim rezultatom u korist gostiju.

Utakmica grupe G kvalifikacija za prvenstvo Europe prošlog petka, prekinuta je već u prvoj minuti, nakon što je ruski golman Igor Akinfejev pogođen s tribina bakljom u glavu i morao je biti prebačen u bolnicu, gdje su mu dijagnostificirane opekotine na vratu i blaži potres mozga. Unatoč tome, sudac je poslije dužih konzultacija odlučio  nastaviti susret, a definitivno ga je prekinuo u 68. minuti nakon ponovljenog incidenta crnogorskih navijača, koji su tvrdim predmetom pogodili protivničkog igrača Kombarova.

“Ako bih se morao baviti prognozama rekao bih da će Crna Gora izgubiti utakmicu službenim rezultatom 3:0. Osim toga, Crna Gora može biti i diskvalificirana iz daljnjih borbi za plasman na Europsko prvenstvo. S pravne točke gledišta, ono što se dogodilo u Podgorici je zločin i sva lica koja su u tome sudjelovala treba kazniti”, rekao je Colantuoni.

Susret između Crne Gore i Rusije obilježen je brojnim incidentima na tribinama, a prekinut je pri rezultatu 0:0.