Borna Barišić napušta Glasgow Rangerse

Nogomet 06. svi 201912:45 > 12:48
REUTERS/Borut Zivulovic

Borna Barišić napustit će Glasgow Rangerse u sljedećem prijelaznom roku, javlja škotski Daily Record.

Barišić, koji je u Rangerse stigao prošlog ljeta za 2,5 milijuna eura, nije bio u momčadi Stevena Gerrarda od 16. ožujka kada je odigrao poluvrijeme protiv Kilmarnocka. Nekoliko dana kasnije je Barišić zabio prvi gol za Hrvatsku protiv Azerbajdžana, ali se i odmah lakše ozlijedio na utakmici s Mađarskom.

Zbog ozljede je propustio derbi sa Celticom, a njegova ozljeda i odnos HNS-a prema Rangersu razljutili su Gerrarda koji je kritizirao HNS što Barišića nisu odmah poslali u Glasgow na preglede.

Nakon toga Barišić više nije zaigrao za prvu momčad, Gerrard mu je pružio priliku tek na prijateljskoj utakmici druge momčadi protiv Liverpoolove mlade momčadi (4:4), a navodno je uprava ta utakmica presudila Barišiću.

Hrvatski reprezentativac je u tom susretu zaigrao od prve minute, a Glasgow je gubio 0:4 i do remija je uspio doći tek kad su mladi igrači zamijenili one starije.

Gerrard je poludio zbog nezalaganja Barišića i društva te ih žestoko napao nakon utakmice. “Naravno da sam bio ljut. Pa gubili smo 0:4 od skupine klinaca. Svaki trener s kojim sam ja surađivao isto bi postupio. Nije smjelo doći do tog rezultata. Nije smjelo.”

Nakon što je osigurao drugo mjesto iza branitelja naslova Celtica, Gerrard je progovorio o igračima koje će otpisati. “Ako postoje igrači koje ne trebam, lako je to riješiti, pokazat ću prema njima iskrenost i respekt. Ako postoji netko kome ne mogu osigurati minutažu, reći ću mu, a nakon toga budućnost nije u mojim rukama. Onda je sve na igračima, hoće li ostati i biti negdje oko momčadi ili će otići u potrazi za minutažom. Za mene to nije problem, pozvat ću ih u ured jednog po jednog i priopćiti mi da je to realnost”, rekao je Gerrard.

Daily Record tvrdi da će se uz 26-godišnjeg Barišića na popisu otpisanih naći i Eros Grezda, albanski nogometaš koji je s Barišićem stigao u Rangerse iz Osijeka.

Barišić je ove sezone u Rangersima upisao 15 nastupa u škotskom prvenstvu i imao tri asistencije, u Kupu je odigrao tri utakmice, u grupnoj fazi Europa lige dvije utakmice s jednom asistencijom te je dodao još jedan nastup u Liga kupu.

Grezda je imao 13 nastupa u prvenstvu i zabio dva gola te je četiri puta nastupio u drugim natjecanjima.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.