Engleski huligani napadaju Salaha

Nogomet 10. tra 201911:15 > 11:21
REUTERS

Liverpool je sinoć u prvoj utakmici četvrtinala Lige prvaka na Anfieldu svladao Porto s 2:0.

Golovima Keite i Firmina Liverpool je osigurao lijepu prednost pred uzvrat, a Mohamed Salah se nije uspio upisati u listu strijelaca iako je imao jednu stopostotnu priliku.

Liverpool je u petak u Premier ligi stigao do pobjede na gostovanju kod Ekipe Southamptona od 3:1, a Egipćanin je u toj utakmici u 80. minuti uspio postići gol i tako prekinuti crni niz od osam utakmica bez postignutog gola.

Ipak, čini se da se ni to nije svidjelo baš svima pa se tako nakon što je Salah postigao gol na društvenoj mreži Twitter pojavio komentar jednog korisnika koji je napisao kako bi ‘natjerao Salaha da jede slaninu’ i jasno vrijeđao igrača Liverpoola na vjerskoj osnovi.

Još jedan bot je postavio fotografiju Salaha na kojoj Egipćanin ima prsluk sa eksplozivom, a nekoliko tvitova je aludiralo na terorističku grupu ISIL.

Engleska u posljednje vrijeme ima puno problema s navijačima koji vrijeđaju tamnopute igrače pojedinih klubova, a sada su se pojavile i ove poruke koje vrijeđaju igrača Liverpoola na vjerskoj osnovi, piše Sportsport.ba.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.