Svjetski prvaci se probudili, povijesni gol Gibraltara

Nogomet 29. ožu 201521:14 > 21:17
REUTERS/Ralph Orlowski

Nakon neuvjerljivog starta u kvalifikacijama za Euro 2016., reprezentacija Njemačke polako se budi, u subotu je u gostima svladala Gruziju sa 2-0, a rezultat je mogao biti i uvjerljiviji da svjetski prvaci nisu promašili brojne šanse. Pogotke za Njemačku zabili su Marco Reus (39) i Thomas Mueller (44).

Škotska je očekivano svladala amatere sa Gibraltara sa 6-1. No, za Gibraltar, koji je tek 2013. godine primljen u punopravno članstvo Uefe, unatoč porazu utakmica protiv Škota ostat će im u sjećanju, jer su postigli prvi gol u kvalifikacijama, odnosno u jednoj natjecateljskoj utakmici. Novi heroj Gibraltara je Lee Casciaro, koji je postigao taj povijesni pogodak.

Albanija je upisala važnu pobjedu, svladavši kod kuće Armeniju sa 2-1, pa sada ima 7 bodova, kao i vodeća Danska. Armenci su odllično krenuli i poveli u 4. minuti golom Movsisyana. Tek u posljednjih 20 minuta Albanija je uspjela doći do preokreta i to nakon što je Armenija ostala sa igračem manje, jer je u 70. minuti Hambardzumyan dobio crveni karton. Strijelci za Albaniju bili su Mergim Mavraj (77) i Shkelzen Gashi (82).

U drugoj večerašnjoj utakmici ove skupine u Lisabonu igraju Portugal i Srbija.

Vodeće momčadi u skupini F, Rumunjska i Sjeverna Irska, upisale su nove pobjede. Sjeverna Irska je dobila Finsku sa 2-1, a Rumunjska je bila bolja od Farskih Otoka sa 1-0.

Skupina D –

Gruzija – Njemačka 0-2 (Marco Reus 39, Thomas Mueller 44)

Škotska – Gibraltar 6-1 (Shaun Maloney 18-pen, 34-pen, Steven Fletcher 29, 77, 90, Steven Naismith 39/ Lee Casciaro 20)