Brazil bolji od Francuske u Parizu

Nogomet 26. ožu 201523:14 > 23:19
REUTERS/Murad Sezer

U prijateljskom dvoboju u Parizu nogometaši Brazila su pobijedili Francusku s 3-1, te nastavili niz pobjeda nakon, po njih, sramotnog završetka SP-a u njihovoj zemlji.

Brazilci su stigli u Pariz u najjačem sastavu i ubilježili su sedmu uzastopnu pobjedu u prijateljskim dvobojima. U 30. minuti Francuzi su poveli zgoditkom braniča Raphaela Varanea, da bi u 40. minuti Oscar izjednačio. U 57. minuti Neymar je snažnim udarcem iskosa u rašlje doveo Brazilce u vodstvo, a na konačnih 3-1 je povećao Luiz Gustavo u 69. minuti glavom nakon udarca s kuta.

U austrijskom Sankt Poeltenu Iranci su iznenadili Čile s 2-0. Iako su Čileanci imali inicijativu i bolje prilike, Iranci su slavili pogocima Javada Nekounama (22) i Vahida Amirija (50).

Kolumbija je gostovala u Bahreinu i pobijedila s visokih 6-0. Pogotke su za Kolumbiju zabili Bacca (14), Radamel Falcao (32, 35), Ramos (58), Mojica (78) i Rentería (81). Domaćin Svjetskog prvenstva 2022 Katar kod kuće je pobijedio jaki Alžir s 1-0 pogotkom Ali Assadalle (32). Obala Bjelokosti je slavila protiv Angole s 2-0 pogocima Diarrassoube (22) i Kaloua (90).