Pobjeda Intera, pogodak Perišića, poraz Napolija

Nogomet 04. tra 201906:50 > 06:54
REUTERS/Daniele Mascolo

U susretu 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Genou sa 4-0, a treći pogodak za "Nerazzurre" zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Inter je do slavlja predvodio povratnik u momčad Mauro Icardi koji je zadnji nastup imao sredinom veljače. Argentinski napadač je bio ponajbolji igrač utakmice upisavši pogodak i asistenciju, a izborio je i kazneni udarac zbog kojeg je Cristian Romero dobio crveni karton.

Inter je već nakon prvog poluvremena imao dva gola razlike i igrača više i već tada je bilo jasno kako će upisati pobjedu.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Roberta Gagliardinija, a na 2-0 je povisio Icardi iz jedanaesterca u 40. minuti. Kazneni udarac je skrivio Cristian Romero koji je povukao Icardija za dres i pritom zaradio isključenje. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika, ako ih je uopće i bilo, razriješio je Ivan Perišić postigavši u 54. minuti na Icardijevu asistenciju gol za 3-0. Bio je to peti gol ove sezone za hrvatskog reprezentativca.

Deset minuta prije kraja utakmice Perišić je upisao i asistenciju ubacivši iz kornera do Gagliardinija koji je zabio još jedan gol za konačnih 4-0. Perišić je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović igrao do 66. minute.

Roma i Fiorentina su odigrali sjajnu utakmicu na Olimpicu koja je završila 2-2. Zanimljivo, bio je to Fiorentinin čak 15. remi ove sezone.

“Viole” su dva puta imale prednost, no domaćin se oba puta vratio. Gosti su poveli u 12. minuti golom Germana Pezzelle, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Nicolo Zaniolo. Gerson je u 51. minuti doveo Fiorentinu u novu prednost, no Diego Perotti je u 57. minuti fantastičnim udarcem izjednačio. Ante Ćorić nije nastupio za Romu.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Empoli koji je pobijedio Napoli sa 2-1. Domaćin je poveo u 28. minuti golom Diega Fariasa, izjednačio je Piotr Zielinski u 44. minuti, a pobjedu Empoliju donio je Giovanni di Lorenzo golom u 52. minuti.

SPAL je pobijedio Lazio sa 1-0 golom Andrea Petagne iz jedanaesterca u 89. minuti. Milan Badelj nije igrao za Lazio.

Frosinone je pobijedio Parmu sa 3-2 ostvarivši prvu domaću pobjedu ove sezone. Pitanje pobjednika razriješio je Daniel Ciofani golom iz kaznenog udarca u 13. minuti nadoknade nakon što je sudac čak sedam minuta provjeravao VAR-om svoju odluku.

Lider Juventus je u utorak na gostovanju pobijedio Cagliari sa 2-0 premda je nastupio bez nekoliko standardnih prvotimaca među kojima je bio i Mario Mandžukić.

Aktualni prvak je nastupio bez Cristiana Ronalda, Paula Dybale, Juana Cuardada, Andrea Barzaglija i Leonarda Spinazzole koji su izvan stroja zbog ozljeda, Mario Mandžukić nije nastupio jer ima temperaturu, Sami Khedira ima problema sa srcem, dok Douglas Costa još nije posve spreman.

Pobjedu torinskoj “Staroj dami” donijeli su Leonardo Bonucci (22) i Moise Kean (85). Za domaći sastav je cijeli susret igrao Dario Srna, dok Filip Bradarić nije nastupio.

Juventus vodi sa 81 bodom, Napoli ima 63, Inter 56, a Milan 52 boda. Slijede Lazio (48), Atalanta (48) i Roma (48)…

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.