Bayern dostigao Borussiju Dortmund

Nogomet 02. ožu 201920:25 > 20:27
REUTERS/Wolfgang Rattay

U derbiju 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na gostovanju pobijedio Borussiju Monchengladbach sa 5-1 iskoristivši kiks Borussije Dortmund koja je izgubila kod Augsburga pa sada oba sastava imaju po 54 boda.

Borussija je na polovini prvenstva imala čak devet bodova više od Bayerna, no u sedam kola drugog dijela sezone sve je prosula. Momčad iz Dortmunda još uvijek vodi, ali samo zbog nešto bolje razlike pogodaka.

Bayern je u Mönchengladbachu odigrao sjajno uzvrativši Borussijii za domaći poraz 0-3 u listopadu prošle godine. Bavarci su već nakon 11 minuta vodili sa 2-0 golovima Javia Martineza (2) i Thomasa Mullera (11). Smanjio je Lars Stindl u 37. minuti, no gosti su uzvratili s tri nova gola za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Robert Lewandowski (47, 90-11m) i Serge Gnabry (75).

U ranije odigranom susretu Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Hoffenheim sa 3-2, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Bila je to sjajna utakmica s pet golova i i još niz prilika na obje strane. Domaćin je poveo 1-0, gosti su potom okrenuli rezultat, ali i ostali s igračem manje što je Eintracht iskoristio postigavši dva gola za pobjedu 3-2. Pobjednički pogodak zabio je Goncalo Paciencia u šestoj minuti nadoknade.

Eintracht je poveo u 20. minuti više sretnim nego spretnim golom Rebića. Filip Kostić je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je pogodila Rebića u glavu i prevarila vratara Olivera Baumanna. Bio je to Rebićev deveti gol ove sezone. Nažalost, hrvatski reprezentativac je u poluvremenu ostao u svlačionici zbog ozljede koljena.

Hoffenheim je izjednačio u 43. minuti golom Joelintona iz akcije u kojoj je sudjelovao i Andrej Kramarić. Hrvatski reprezentativac je prošao po krilu produživši loptu do Joshue Breneta koji je ubacio u kazneni prostor gdje je Adam Szalai petom proigrao Joelintona na drugoj stativi koji je zabio za 1-1.

Gosti su mogli do vodstva u 54. minuti, no Szalai je pogodio vratnicu. Ipak, šest minuta kasnije gosti su bolju igru okrunili golom za 2-1, a pogodak je postigao Ishak Belfodil. Međutim, pet minuta kasnije Kasim Nuhu je zaradio crveni karton i Hoffenheim je ostao s igračem manje. Eintracht je izjednačio u 88. minuti kada je Sebastien Haller glavom zabio na ubačaj Mijata Gaćinovića. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika Haller je ubacio, a Paciencia glavom zabio za 3-2. Kramarić je odigrao cijeli susret za goste.

Bayer Leverkusen je rutinski stigao do pobjede protiv Freiburga 2-0, a golove su zabili Charles Aranguiz (4) i Leon Bailey (73). Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za ‘apotekare’.

RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Nurnberg sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Lukas Klostermann u 40. minuti. Domaćin je u 10. minuti imao jedanaesterac, ali je Hanno Behrens pogodio vratnicu.

Fortuna je deklasirala Schalke pobijedivši u Gelsenkirchenu sa čak 4-0, a golove su zabili Lukebakio (35-11m), Kownacki (62, 84) i Raman (68).

Borussia je tako ostala na 54 boda, koliko ima i Bayern na drugoj poziciji, ali uz dva gola slabiju razliku pogodaka. Treći je RB Leipzig sa 45 bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.