Machado krasnim golom u zadnjim trenucima rastužio Poljud

Nogomet 14. ožu 201516:39 > 16:42
CROPIX

Nakon 0-0 u prvom poluvremenu, Hajduk je u nastavku došao do prednosti preko sedamnaestogodišnjeg Balića, čiji je gol s 15ak metara donio veliko slavlje Poljudu, koje je trajalo do zadnje minute nadoknade, kada je Machado golom šokirao Hajduk te rastužio domaće navijače.

Iako je Dinamo bio bolji suparnik u derbiju, prijetio uglavnom preko ponajboljeg igrača utakmice Pjace, Hajduk je taj koji je uspio zabiti gol i povesti protiv ljutog rivala. Strijelac je bio sedamnaestogodišnji Andrija Balić u 73. minuti susreta. Hajduk je držao prednost do samog finiša susreta, a onda je Machado zabio lijepi gol za konačnih 1-1, te uvelike rastužio splitsku publiku koja je već počela slaviti, budući se igrala posljenja minuta sučeve nadoknade kada je gost poravnao.

Sada je Dinamov niz nepobjedivosti u derbijima produljen na čak 8 utakmica, od čega su “plavi” slavili na 6, dok je Hajduk tek 2 puta izvukao remi.