Dinamo posljednji sudionik polufinala Kupa

Nogomet 06. pro 201807:18 > 07:19
REUTERS/Antonio Bronic

Nogometaši Dinama posljednji su, četvrti sudionik polufinala hrvatskog Kupa nakon što su u četvrtfinalu na stadionu Maksimir pred 2.000 gledatelja pobijedili Slaven Belupo sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Mislav Oršić u 23. minuti.

Prvu veliku priliku na utakmici Dinamo je imao u 20. minuti, kada nakon ubačaja Hajrovića, Gavranović nije uspio zabiti. Slaven Belupo je spasio vratar Filipović. No tri minute kasnije ‘modri’ su poveli. Nakon ubacivanja Stojanovića lopta se odbila od vratnice, a Oršić je mirno pospremio loptu u praznu mrežu.

Najbolju priliku Slaven Belupo je imao u 50. minuti kada je Mateus pucao s desne strane, ali je lopta otišla pokraj vrata. Gosti su odličnu priliku imali i u 82. minuti kada se Theophile poskliznuo i izgubio loptu u kaznenom prostoru, ali je stvar spasio Livaković.

Dinamo je pobjedu mogao potvrditi u sudačkoj nadoknadi kada se Olmo našao ispred Filipovića, no vratar gostujuće momčadi je sjajno reagirao.

U ranije odigranom susretu Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Hajduk sa 2-1. Osijek je poveo u 26. minuti kada je na ubačenu loptu s desne strane naletio Petar Bočkaj i snažnim prizemnim udarcem iskosa pogodio mrežu.

U 39. minuti već je bilo 2-0, ponovno je uslijedio ubačaj s desne strane, prihvatio ju je Nigerijac Ezekiel Henty i opalio s desetak metara, a lopta je prošla kroz ruke vrataru Ljubiću i završila u mreži. Samo minutu kasnije pogrešno dodavanje Ljubića ne koristi Hajradinović, splitski vratar mu je uspio obraniti, pa je Hajduk na odmor otišao sa samo dva gola u mreži.

U 47. minuti napadač Osijeka Hajradinović je još jednom išao sam prema vratima Hajduka, no Ljubić je opet obranio. U 56. minuti Hajduk je imao prvi priliku, Mađar Gyursco je izveo slobodan udarac iskosa, a njegov šut je odsjeo na vratnici. Splićanima su se napadi isplatili u 64. minuti kada je ubačaj Jaira iz blizine Adam Gyurcso proslijedio u mrežu.

U utorak su polufinale Kupa osigurali Inter, domaćom pobjedom nad Vinogradarom (3-0) te Rijeka, koja je s 2-1 slavila u Zagrebu protiv Lokomotive.

Polufinale je na rasporedu 24. travnja, a finale je 31. svibnja.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.