Sigurna pobjeda Borussije Moenchengladbach

Nogomet 25. stu 201820:14 > 20:17
Pixabay (ilustracija)

U posljednjem susretu 12. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Moenchengladbach je uvjerljivo porazila Hannover sa 4-1 premda su gosti poveli u prvoj minuti utakmice.

Gosti su krenuli s centra i zabili nakon svega 22 sekunde utakmice, a pogodak je postigao Bobby Wood. Šokantno vodstvo Hannovera nije pokolebalo domaćina i Borussija je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Thorgana Hazarda (7) i Michaela Langa (44). U drugom dijelu Borussija je zabila još dva gola za uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Lars Stindol (58) i Denis Zakarija (77).

Ovom pobjedom Borussija se probila na drugo mjesto ljestvice sa 26 bodova, četiri manje od imenjaka iz Dortmunda.

U drugom susretu igranom u nedjelju Freiburg i Werder su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 42. minuti iz jedanaesterca preko Gian Luce Waldschmidta koji je realizirao kazneni udarac, a izjednačio je Ludwig Augustinsson u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 30 bodova, Borussija iz Moenchengladbacha ima 26 bodova, a Eintracht je treći sa 23 boda. Bayern je tek peti sa 21 bodom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram