Uz Dinamo, i Salzburg, Bayer i Zurich osigurali proljeće

Nogomet 09. stu 201807:01 > 07:03
REUTERS/Wolfgang Rattay

Austrijski nogometni prvak RB Salzburg osigurao je 16-inu finala Europske lige nakon što je u susretu 4. kola B skupine na gostovanju pobijedio Rosenborg sa 5-2 ostvarivši i četvrtu pobjedu.

Nakon 4. kola ‘europsko proljeće’ su osigurali i Bayer Leverkusen, Zurich, Eintracht, Lazio, Chelsea, te naravno zagrebački Dinamo.

Austrijski prvak nije imao milosti i u Trondheimu je deklasirao Rosenborg sa 5-2, a junak utakmice bio je japanski napadač Takumi Minamino koji je postigao tri gola, a imao je i najviše zasluga za autogol domaćeg sastava.

Već nakon prvih 45 minuta je bilo 4-0, a golove su zabili Minamino (6, 20, 45) i Fredrik Gulbrandsen (37). U drugom dijelu za Salzburg je zabio Even Hovland (57-ag), dok su golove za norveški sastav zabili Samuel Adegbenro (52) i Nicklas Bendtner (62). Marin Pongračić nije nastupio za Salzburg.

U drugom susretu Celtic je pobijedio RB Leipzig sa 2-1 i tako se vratio u igru za prolaz. Škoti su poveli u 11. golom Kierana Tierneyja, izjednačio je Jean-Kevin Augustin u 78. minuti, a samo minutu kasnije domaćine je u novu prednost doveo Odsonne Edouard. Filip Beković je odigrao cijeli susret za Celtic, dok Jozo Šimunović nije nastupio.

Salzburg vodi na ljestvici sa 12 bodova, Leipzig i Celtic imaju po šest bodova, dok je Rosenborg na nuli.

Europsko proljeće osigurala su i dva kluba iz A skupine, Bayer Leverkusen i Zurich.

Bayer Leverkusen je pobijedio Zurich sa 1-0, a junak utakmice bio je hrvatski nogometaš Tin Jedvaj koji je u 60. minuti zabio pobjednički pogodak. Julian Brandt je ubacio iz kornera, a Jedvaj zabio glavom.

U drugom susretu Ludogorec i AEK Larnaka su odigrali 0-0 i ispali. Zurich i Bayer vode na ljestvici sa po devet bodova, dok Ludogorec i AEK imaju po dva boda.

U skupina E Arsenal i Sporting su odigrali bez golova, dok je Karabag na gostovanju pobijedio Vorskla Poltavu sa 1-0.

Pobjedu Karabagu donio je Araz Abdulajev iz kaznenog udarca u 13. minuti. Filip Ozobić je za goste ušao u igru u 88. minuti.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 10 bodova, Sporting ima sedam, a Poltava i Karabag po tri boda.

U skupini F Real Betis i Milan su odigrali 1-1, dok je Olympiakos bio uvjerljiv protiv Dudelangea.

Španjolci su poveli u 12. minuti preko Giovanija Lo Celsa, a izjednačio je Suso u 63. minuti. Alen Halilović nije nastupio za talijanski sastav.

Olympiakos je bez većih problema pobijedio F91 Dudelange sa 5-1. Grci su sav posao obavili u prvom dijelu postigavši četiri gola, a strijelci su bili Vasilis Torosidis (6), Kostas Fortounis (15, 36) i Lazaros Christodoulopoulos (26). U drugom dijelu među strijelce se upisao i Giannis Fetfatzidis (71), dok je pogodak za goste zabio Daniel Sinani u 69. minuti.

Betis vodi s osam bodova, Milan i Olympiakos imaju po sedam, a Dudelange je bez bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.