Težak poraz Anderlechta

Nogomet 28. ruj 201809:32 > 09:33
REUTERS/Carl Recine

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, Anderlecht upisao je težak poraz na svom travnjaku izgubivši od drugoligaša St Gilloisea sa 0-3 u susretu 16-ine finala belgijskog Kupa.

Junak utakmice bio je Francuz Youssouf Niakate koji je zabio sva tri gola. Niakate je doveo svoju ekipu u vodstvo u 43. minuti, u 76. minuti je povisio na 2-0, da bi u 82. minuti postigao i svoj treći gol.

Očajno izdanje belgijskog velikana upotpunio je i Alexis Saelemaekers zaradivši u sudačkoj nadoknadi crveni karton.

Posljednjih 20 minuta za Anderlecht je zaigrao Ivan Santini, dok Antonio Milić nije nastupio. Prije Anderlechta u 16-ini finala nacionalnog kupa ispali su i Club Brugge i Standard.

Anderlecht i Dinamo će igrati 4. listopada u Bruxellesu, a prije toga obje momčadi imaju još po jednu utakmicu. Anderlecht će u nedjelju u ligaškom ogledu ugostiti St Truiden, dok Dinamo u subotu očekuje najveći hrvatski derbi, gostovanje u Splitu kod Hajduka.