Njemački kup: Borussia (D) i Freiburg u četvrtfinalu

Nogomet 04. ožu 201500:09 > 00:11
EPA

Nogometaši Borussije Dortmund, Freiburga, Hoffenheima i Bayera iz Leverkusena plasirali su se u četvrtfinale Njemačkog kupa.

Nogometaši Borussije Dortmund, Freiburga, Hoffenheima i Bayera iz Leverkusena osigurali su četvrtfinale Njemačkog kupa u utakmicama osmine finala igranim u utorak.

Borussija Dortmund će i četvrtu godinu zaredom igrati u četvrtinalu Kupa zahvaljujući trijumfu 2-0 kod trećeligaša Dynama iz Dresdena. Oba zgoditka za Borussiju zabio je Talijan Ciro Immobile – prvi u 47. minuti nakon katastrofalne pogreške braniča domaćina, a drugi iz blizine minutu prije kraja.

Freiburg je kod kuće svladao Koeln s 2-1, a oba pogotka za domaćine pala su rano u prvom dijelu u razmaku od samo minute. Branič gostiju Anthony Ujah zabio je autogol u 17. minuti, a u 18. je Vladimir Darida pogodio za 2-0. U 89. minuti Deyverson je smanjio za Koeln.

Hoffenheim je u gostima slavio protiv drugoligaša VfR Aalena s 2-0 pogocima Eugena Polanskog (15) i Kevin Volland (55). Do četvrtfinala se na puno teži način plasirao Bayer koji je u Leverkusenu tek u produžetku s 2-0 nadigrao drugoligaša Kaiserslauterna. U regularnom dijelu bilo je 0-0, a potom su Hakan Calhanoglu (101) i Stefan Kiessling (112) konačno “apotekarima” osigurali prolaz među osam najboljih. Za Bayer nije nastupio Tin Jedvaj.

U srijedu su na rasporedu preostala četiri para osmine finala, a igraju Arminia Bielefeld (III) – Werder Bremen, Red Bull Leipzig (II) – VfL Wolfsburg, Bayern Muenchen- Eintracht Braunschweig (II) i Kickers Offenbach (IV) – Borussia Moenchengladbach.