Hajduk jedva izborio remi u Zaprešiću

Nogomet 26. kol 201822:13 > 22:13
Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Hajduka još uvijek su bez pobjede u domaćem prvenstvu nakon što su u nedjelju u 5. kolu Prve HNL kod zaprešićkog Intera odigrali 2-2. Inter je dva puta vodio, ali je Hajduk na kraju uspio iščupati remi.

Inter je poveo u 15. minuti kada je Čeliković prošao po lijevom boku i dobro ubacio za Komnena Andrića, koji glavom trese mrežu.
No, početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, Hajduk dolazi do izjednačenja zahvaljujući predivnom pogotku 18-godišnjeg Ante Palaverse, koji je sa 20 metara svladao Kelavu.
Inter ponovno vodi u 57. minuti nakon smušene reakcije Hajdukove obrane. Andrić je uposlio Marka Vukčevića, koji iz blizine zabija za 2-1.
No, Hajduk ipak uspijeva iščupati remi, i to iz penala u 75. minuti. Prenga je u kaznenom prostoru srušio Mirka Ivanovskog i sudac pokazuje na bijelu točku, a siguran realizator bio je Ivanovski.
Dinamo je sa 13 bodova vodeći, ispred Rijeke, Osijeka i Lokomotive koji imaju po 10 bodova, ali Riječani imaju utakmicu manje. Peta je Gorica sa 7 bodova, slijedi Inter sa 4, Slaven Belupo i Hajduk imaju po tri, a na začelju su Rudeš i Istra 1961 sa po jednim bodom.
Večeras u posljednjoj utakmici 5. kola Rijeka dočekuje Istru 1961.
Utakmica je odigrana na stadionu ŠRC Zaprešić pred 1.500 gledatelja, a sudio je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.
STRIJELCI: 1-0 Komnen Andrić (15), 1-1 Ante Palaversa (49), 2-1 Marko Vukčević (57), 2-2 Mirko Ivanovski (75-pen).