Prva HNL – Zadar ispustio pobjedu na Poljudu

Nogomet 01. ožu 201519:34 > 19:39
Vladimir Dugandzic / CROPIX

U posljednjem susretu 23. kola Prve HNL Hajduk i Zadar su pred 6.000 gledatelja na Poljudu odigrali 2-2 premda su gosti do 69. minute vodili 2-0.

Zadar je poveo u 12. minuti golom Drage Gabrića, a u šest minuta kasnije na 2-0 je povisio Lovre Čirjak iz jedanaesterca. Pola sata prije kraja utakmice gosti su imali vodstvo 2-0 i nevjerojatnu priliku kada su Zadrani krenuli prema Kaliniću četiri na jedan. Pešić je mogao birati kome će dodati, no bio je sebičan i Kalinić je obranio njegov udarac. Kazna je stigla u 69. minuta kada je Andrija Balić smanjio, a u 76. minuti je Anton Maglica izjednačio. Zadar je tako ostao bez prve pobjede na Poljudu nakon kolovoza 2009. godine, a Hajduk je osvojio prvi bod nakon dva uzastopna poraza (Rijeka, Lokomotiva).