Primera: Četiri pogotka Buena u pobjedi Raya Vallecana

Nogomet 28. velj 201521:44 > 21:49
EPA/VICTOR LERENA

Napadač Raya Vallecana Alberto Bueno postigao je sva četiri pogotka za svoj klub u domaćoj 4-2 pobjedi nad Levanteom u 25. kolu španjolske Primere.

Gostujuća momčad je povela u 13. minuti pogotkom Casadesusa, ali je u razdoblju od 23. do 38. minute 26-godišnji domaći napadač Alberto Bueno postigao četiri pogotka i odveo Rayo Vallecano prema devetoj prvenstvenoj pobjedi kojom je izbio na 10. mjesto španjolskog prvenstva.

Bueno je prvi pogodak postigao glavom, drugi lijevom, a preostala dva desnom nogom. S ova četiri pogotka stigao je do broja 16 u ovoj sezoni i probio se na četvrto mjesto ljestvice strijelaca u Primeri. Ispred njega su samo Ronaldo (29), Messi (27) i Neymar (17).

Buenova četiri pogotka u razmaku od 15 minuta nisu rekord španjolskog prvenstva. Za isti je doseg Brazilcu Bebetu u sezoni 1995/96. na utakmici Barcelona – Albacete trebalo samo šest minuta, kad je prvi pogodak postigao u 83., a četvrti u 89. minuti.