Serie A: Bez pobjednika u đenovskom derbiju

Nogomet 24. velj 201520:42 > 20:46
EPA/PAOLO ZEGGIO

U jednom od najvećih gradskih nogometnih derbija na svijetu, poznatom i kao 'Derby della Lanterna' Sampdorija i Genoa su na stadionu Luigi Ferraris odigrali bez pobjednika 1-1.

Utakmica se trebala igrati u subotu, 21. veljače no odgođena je zbog potopljenog terena. Bila je to odlična utakmica u prvom i slaba u drugom poluvremenu. Genoa je povela golom Iaga Falquea u 17. minuti, no svega dvije minute kasnije izjednačio je Eder nakon velike pogreške braniča Facunda Roncaglie. Brazilski napadač je ukrao loptu argentinskom braniču te se sjurio prema suparničkim vratima i lakoćom svladao Mattiu Perina. U prvih 45 minuta obje su momčadi imale još nekoliko odličnih prilika, no više nije bilo golova.

U nastavku susreta gledali smo slabu igru, sve do posljednjih pet minuta kada su obje momčadi imale po zicer. Prvo je u 86. minuti napadač Sampe Pedro Obiang izbio ispred Perina no prebacio je gol, a tri minute kasnije branič Genoe Juraj Kucka je nakon ubačaja uzdrmao vratnicu.

Bio je to 91. međusobni okršaj Sampdorije i Genoe i 35. susret bez pobjednika. Sampdorija ima 33 pobjede, a Genoa 23.

Nakon večerašnje utakmice oba kluba su zadržala svoje pozicije. Genoa je šesta sa 36 bodova koliko ima i Sampdorija na sedmoj poziciji. Na ljestvici vodi Juventus sa 57 bodova, Roma je druga s devet bodova manje, a treću poziciju drži Napoli sa 45 bodova.