Belgija: Četiri gola Santinija za Kortrijk

Nogomet 21. velj 201522:18 > 22:20
EPA/DANIEL BOCKWOLDT

Hrvatski nogometaš Ivan Santini postigao je četiri pogotka u 6-0 (3-0) pobjedi Kortrijka protiv Westerloa u susretu 27. kola belgijskog prvenstva, a s tim je učinkom zasjeo i na vrh ljestvice strijelaca.

Santini je postigao prvi, drugi, četvrti i peti pogodak u visokoj pobjedi svoje momčadi u 17., 28., 52. i 73. minuti susreta, a zatim je u 77. minuti zamijenjen.

Dvadesetpetogodišnji Zadranin predvodi ljestvicu strijelaca belgijske lige sa 13 pogodaka, jednim više od prvih pratitelja, Laurenta Depoitrea (Gent) i Abdoulaya Diabyja (Mouscron-Peruwelz).

Kortrijk je ovom pobjedom stigao na treće mjesto ljestvice sa 47 bodova, koliko ima i četvrti Standard iz Liegea, dok drugi Anderlecht ima bod više i utakmicu manje.

Na vrhu je Club Brugge sa 52 boda i utakmicom manje.