Pobjeda Juventusa, Fiorentina se oprostila od kapetana

Nogomet 11. ožu 201818:25 > 18:27
REUTERS

Nogometaši Juventusa opet su prvi u Seriji A nakon što su u 27. kolu kod kuće pobijedili Udinese s 2-0, dok je dvoboj u Firenci protekao u oproštaju od preminuloga kapetana Davida Astorija.

Fiorentina je slavila u protiv zadnjega Beneventa (1-0) u prvoj utakmici nakon što je ostala bez kapetana Davidea Astorija koji je iznenada preminuo prije tjedan dana. Stadion Artemio Franchi danas je bio u znaku Astorija, veliki dio navijača došao je u dresu s brojem 13 kojeg je nosio preminuli kapetan, kao i svi igrači Fiorentine, predvođeni novim kapetanom Milanom Badeljem. Jedini gol na utakmici polučio je Vitor Hugo u 25. minuti.

Juve se vratio na vrh pobjedom protiv Udinesea s 2-0, a dvostruki strijelac bio je Paulo Dybala (20, 49), dok je Higuain u 38. minuti promašio penal. Marijo Mandžukić je ušao u igru kod Juvea u 74. minuti, a s klupe je ušao i hrvatski dvojac kod Udinesea – Stipe Perica u 61., a Andrija Balić u 70. minuti.

Crotone je u bijegu s dna kod kuće s čak 4-1 pobijedio Sampdoriju, a hrvatski napadač Ante Budimir nije bio u sastavu Crotonea, dok je Ivan Strinić ostao na klupi gostiju. Lazio se spasio poraza kod Cagliarija (2-2) golom Immobilea u petoj minuti sudačke nadoknade. U derbiju začelja Sassuolo i SPAL su odigrali 1-1, a Atalanta je odnijela bodove iz Bologne (1-0).

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.