Gol Brekala za bod Wolfsburga

Nogomet 24. velj 201811:42 > 11:44
Ilustracija

Mladi hrvatski nogometaš, 19-godišnji Josip Brekalo bio je strijelac za Wolfsburg koji je u prvom dvoboju 24. kola njemačkog prvenstva na gostovanju kod izravnog konkurenta za ostanak u Bundesligi Mainza 05 odigrao 1-1 (1-1).

Brekalo je doveo svoju momčad u vodstvo već u 6. minuti odlično se snašavši u suparničkom kaznenom prostoru, no domaći su uspjeli poravnati preko Yoshinorija Muta u 44. minuti.

Za Brekala je ovo drugi ovosezonski pogodak u Bundesligi, ali prvi u dresu Wolfsburga, jedini dosadašnji pogodak postigao je prošle jeseni dok je bio na posudbi u Stuttgartu.

Brekalo je igrao do 83. minute.

Nakon ovog remija Wolfsburg je 14. na ljestvici sa 25 bodova, dok je Mainz 05 15. s bodom manje. Werder, koji drži 16. mjesto koje vodi u kvalifikacije za ostanak, ima 23 boda uz utakmicu manje.

Na vrhu je Bayern sa 59 bodova, 19 više od druge Borussije iz Dortmunda, a 20 od trećeg Eintrachta iz Frankfurta.