Everton spasio bod u 90. minuti, Vlašić opet među najboljima

Nogomet 15. lis 201721:17 > 21:18
Ilustracija

U susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton and Hove Albion i Everton su odigrali 1-1, a za goste je cijeli susret odigrao Nikola Vlašić.

Sve zanimljivo na ovoj utakmici dogodilo se u posljednjih desetak minuta. Domaćin je poveo u 82. minuti golom Anthonyja Knockaerta, a izjednačio je iz kaznenog udarca Wayne Rooney u 90. minuti.

Kazneni udarac je skrivio domaći branič Bruno laktom udarivši Dominica Calverta-Lewina.

U sudačkoj nadoknadi oba sastava su mogla i do pobjede, no prvo je gostujući vratar Jordan Pickford zaustavio udarac Isiaha Browna, a potom je Matthew Ryan u istom napadu dva puta sjajno obranio udarce Kevina Mirallasa.

Mladi hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odradio je svih 90 minuta i bio je među aktivnijim igračima gostujućeg sastava.

Burnley se ovim bodom popeo na sedmo mjesto sa 13 bodova, dok je Everton na 16. poziciji s osam bodova, tri više od zone ispadanja. Na vrhu je Manchester City sa 22 boda.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.