Mourinho: Dogodio se nogomet i to je prekrasno

Nogomet 24. sij 201520:43 > 20:46
REUTERS/Andrew Yates

Trener Chelseaja Jose Mourinho domaći poraz (2-4) svoje momčadi od trećeligaša Bradforda i ispadanje iz FA kupa, nakon što su domaći vodili 2-0, prokomentirao je riječima: "Dogodio se nogomet i to je prekrasno".

Trener vodeće momčadi engleske Premier lige Jose Mourinho nije bio posebno uzdrman porazom (2-4) od trećeligaša Bradforda, iako je Chelsea u tom dvoboju propustio vodstvo do 2-0.

“Što se dogodilo? Nogomet. I to je prekrasno”, izjavio je Mourinho za radio postaju BBC 5 Live neposredno po završetku utakmice.

Nije to jedino iznenađenje koje se u subotu dogodilo u FA kupu. Na svom je stadionu kiksao i aktualni prvak Manchester City, najbliži pratitelj Chelseaja u Premier ligi s pet bodova zaostatka. Momčad Manuela Pellegrinija poražena je s 0-2 od drugoligaša Middlesbrougha, a strijelac prvog pogotka Patrick Bamford bio je ushićen nakon dvoboja.

“Upravo smo pobijedili prvaka Engleske. Baš nas briga koga ćemo izvući u sljedećem kolu”, izjavio je Bamford.

Ushićen je bio i trener Leicestera Nigel Pearson nakon pobjede nad Tottenhamom (2-1) na White Hart Laneu izborene pogocima Ulloe (83) i Schluppa (90+2) u završnici utakmice, kad se već činilo da će se ove dvije

momčadi morati ponovno sresti u Leicesteru.

“Ovo je velika pobjeda za koju je zaslužna cijela momčad. Igrali smo u dobrom ritmu i smisleno napadali protiv vrlo snažne momčadi. Svaka pobjeda je važna, pogotovo za klub koji je u situaciji u kakvoj se mi nalazimo. Borili smo se i na kraju isprovocirali sreću”, rekao je Pearson nakon pobjede.

Za “lisice” je od prve minute zaigrao Andrej Kramarić koji je bio vrlo aktivan. Iz perspektive navijača Leicestera hrvatski je napadač u 41. minuti utakmice izborio kazneni udarac, nakon što je pokušao zaobići istrčalog vratara Vorma i u kontaktu s njim pao. No, sudac utakmice tu je situaciju ocijenio kao simulaciju i Kramariću pokazao žuti karton. Kramarić je u igri bio do 72. minute kad ga je zamijenio Marc Albrighton.

Leicester i ostali pobjednici u 4. krugu imena sljedećih suparnika saznat će u ponedjeljak, uoči posljednje utakmice u kojoj se sastaju Rochdale i Stoke City.