Serie A: Čop debitirao pogotkom za pobjedu Cagliarija

Nogomet 24. sij 201520:27 > 20:30
Tomislav Kristo / CROPIX

Bivši napadač Dinama Duje Čop debitirao je na najbolji mogući način za Cagliari u talijanskoj Serie A, postigavši pogodak za 2-1 pobjedu nad Sassuolom.

Trener Cagliarija Gianfranco Zola ubacio je u 62. minuti Duju Čopa umjesto Samuelea Longoa, u trenutku kad je njegova momčad vodila 1-0 pogotkom stopera Rossettinija iz 20. minute. U 78. minuti isti je igrač skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon udarca Acerbija, da bi dvije minute poslije Duje Čop postigao svoj prvijenac u talijanskom prvenstvu za debi kakav je samo mogao poželjeti.

Hrvatski je reprezentativac sjajno izbjegao zaleđe na rubu kaznenog prostora i nebranjen utrčao na 10-ak metara te iskoristio odlično ubacivanje Dessene. Čop je bez oklijevanja, volejem iskosa s lijeve strane pogodio suprotan kut vrata gostujuće momčadi pokraj nemoćnog Consiglija za konačnih 2-1. Za Sassuolo je svih 90 minuta na lijevom boku odigrao hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko.

Cagliariju je ovo četvrta pobjeda u prvenstvu i sa 19 bodova iz 20 utakmica nalazi se na 17. mjestu te barem privremeno izvan zone ispadanja u kojoj je sada Chievo s 18 bodova i utakmicom manje. Sassuolo je ostao na 11. mjestu s 25 bodova.

U subotu je na rasporedu još jedna utakmica, s početkom u 20.45 sati Lazio je na rimskom Olimpicu domaćin Milanu.