Azijsko prvenstvo: UAE izbacili Japan

Nogomet 23. sij 201513:54 > 13:56
EPA/DAVE HUNT AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Nogometaši Japana neće obraniti naslov prvaka Azije nakon što ih je u četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u Sydneyju pobijedila reprezentacija Ujedinjenih Arapskih Emirata s 2-1 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

I druga četvrtfinalna utakmica Azijskog nogometnog prvenstva odigrana u petak odlučena je izvođenjem jedanaesteraca, u čemu se spretnijima pokazali reprezentativci Ujedinjenih Arapskih Emirata i iz daljnjeg natjecanja izbacili branitelje naslova Japance.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1 nakon što su UAE poveli u 7. minuti pogotkom Ali Mabkhouta, a u 81. minuti izjednačujući pogodak postigao Shibasaki.

U dodatnih pola sata igre nije bilo pogodaka, a odluka o pobjedniku i plasmanu u polufinale pala je u šestoj seriji izvođenja udaraca s bijele točke kad je Kagawa promašio, a Ismail Ahmed pogodio i po treći put u povijesti odveo Ujedinjene Arapske Emirate u polufinale Azijskog prvenstva u kojem će se 27. siječnja u Newcastleu suprotstaviti domaćinu ovogodišnjeg turnira Australiji.

U prvoj utakmici je Irak također boljim izvođenjem jedanaesteraca (7-6) izbacio Iran u utakmici u kojoj je nakon 90 minuta rezultat bio 1-1, a Iranci u dodatnih pola sata dvaput nadoknađivali zaostatak za konačnih 3-3. Irak će u svom premijernom nastupu u polufinalu Azijskog prvenstva, 26. siječnja u Sydneyju, igrati protiv Južne Koreje.