FA kup: Tottenham, Southampton i Bradford City prošli dalje

Nogomet 14. sij 201523:10 > 23:14
REUTERS/Eddie Keogh

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u četvrto kolo FA kupa nakon što su u ponovljenom susretu 3. kola pobijedili Burnley 4-2 premda su nakon osam minuta igre gubili 0-2.

Burnley je sjajno otvorio utakmicu i već nakon osam minuta vodio je golovima Sordella (3) i Wallacea (8). Spursi su u desetoj minuti smanjili golom Paulinha, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i izjednačili preko Capouea. Potpuni preokret dogodio se u prvih sedam minuta nastavka kada je Tottenham zabio još dva gola, a strijelci su bili Chiriches (49) i Rose (52).

Najugodnije iznenađenje Premiershipa Southampton plasirao se u četvrto kolo nakon što je na gostovanju pobijedio drugoligaša Ipswich Town 1-0. Pogodak odluke zabio je Shane Long u 19. minuti.

Plasman u četvrto kolo izborio je i trećeligaš Bradford City koji je u ponovoljenom susretu na svom terenu porazio drugoligaša Millwall 4-0. Ključnim se pokazalo isključenje gostujućeg braniča Beevers u 6. minuti. Domaćin je igrača više iskoristio već dvije minute kasnije golom Hansona. Do konca poluvremena Bradford City je zabio još dva pogotka, a strijelci su bili Stead (17) i Halliday (39). U nastavku se među strijelce upisao i veznjak petoplasirane momčadi treće lige Knott (57).

U četvrtom kolu Southampton će igrati protiv Crystal Palacea, Tottenham će dočekati Leicester City, dok će Bradford City gostovati na Stamford Bridgeu protiv Chelsea.