Slavlje Reala u Muenchenu uz dva gola Ronalda

Nogomet 13. tra 201707:53 > 07:54
REUTERS

Cristiano Ronaldo je prekinuo golgeterski post i sa dva pogotka donio preokret i 2-1 pobjedu Real Madridu na gostovanju kod Bayerna u Muenchenu.

Nogometaši Reala prvi su opasno zaprijetili Manuelu Neueru, kad je u 18. minuti Toni Kroos ubacio u kazneni prostor, a Karim Benzema glavom pucao pod gredu. Vratar Bayerna uspio je vršcima prstiju odbiti loptu u gredu, a potom je i uhvatio te tako spriječio goste da dođu do prednosti.

Ono što nije uspio Benzema, u 25. minuti je na drugoj strani napravio Arturo Vidal. Thiago Alcantara je izveo udarac iz kuta, Vidal je pobjegao svom čuvaru Nachu i sa osam metara glavom zakucao loptu pod gredu, iznad glave vratara Keylora Navasa.

Vidal je u 40. minuti na sličan način pokušao još jednom svladati madridskog čuvara mreže, nakon što je Arjen Robben prošao po desnoj strani i ubacio na drugu stativu, ali je udarac Čileanca ovoga puta završio pokraj gola. Na suprotnoj strani su Neueru zaprijetili Cristiano Ronaldo i Toni Kroos, ali je Bayernova mreža ostala netaknuta.

Kad se Nicola Razzoli polako pripremao označiti kraj prvog poluvremena, dogodila se prva sporna situacija u kojoj je domaća momčad zaradila kazneni udarac. Franck Ribery je opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta je na putu prema vratima pogodila Carvajala u predjelu ramena, a talijanski sudac pokazao na bijelu točku. Kako je redoviti Bayernov izvođač kaznenih udaraca i najbolji strijelac Robert Lewandowski izostao iz sastava Bavaraca zbog ozljede ramena, loptu je namjestio Arturo Vidal. No, njegov je udarac bio snažan, ali neprecizan pa je lopta prošla iznad grede te je domaća momčad na poluvrijeme otišla samo s jednim pogotkom prednosti.

Već u drugoj minuti nastavka gostujuća momčad je došla do izjednačenja. Dani Carvajal je ubacio s desne strane u srce kaznenog prostora domaćih, gdje je sjajno reagirao Cristiano Ronaldo, iskoristio ostavljen mu prostor i iz prve poslao loptu u mrežu. Portugalcu je to prvi pogodak u Ligi prvaka nakon šest utakmica posta, a ukupno 96. u karijeri u elitnom klupskom natjecanju.

U 56. minuti Zidaneova momčad mogla je doći do vodstva. Luka Modrić je sjajno ubacio sa desne strane za Garetha Balea koji je sa desetak metara snažno pucao glavom pod gredu, ali je Manuel Neuer odlično reagirao i odbio loptu u korner.

Real je od 61. minute došao do brojčane prednosti. Javier Martinez je u razmaku od četiri minute zaradio dva žuta kartona, zbog dva starta na Cristianu Ronaldu oko sredine igrališta. U 57. minuti ga je povlačio, a u 61. minuti srušio kad ga je Portugalac već prošao.

Nakon tog isključenja Real je zagospodario terenom i stvarao priliku za prilikom. Samo zahvaljujući Manuelu Neueru Bayern je do 77. minute držao neodlučeni rezultat, a onda je i jedan od najboljih vratara kapitulirao. Asensio je ubacio oštru loptu na sedam metara, gdje je natrčao Ronaldo i donjim dijelom kopačke poslao loptu Neueru kroz noge za svoj 97. pogodak u Ligi prvaka, a ukupno stoti u europskim klupskim natjecanjima. Od preostala tri, dva je postogao u europskom Superkupu, a jedan u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Luka Modrić je počeo utakmicu i igrao do prve minute sučevog vremena, kad ga je zamijenio Mateo Kovačić. Tek što je ta zamjena napravljena, Real je postigao pogodak, ali je on opravdano poništen zbog zaleđa u kojem se nalazio strijelac Sergio Ramos.

No, i minimalna prednost će zadovoljiti Zidanea i Realove navijače pred uzvratni dvoboj na stadionu Santiago Bernabeu koji je na rasporedu već sljedećeg utorka, 18. travnja.

BAYERN – REAL MADRID 1-2 (1-0)

MUENCHEN. Stadion: Allianz Arena. Gledatelja: 70.000. Sudac: Nicola Rizzoli (Italija).

Strijelci: 1-0 Vidal (25), 1-1 C. Ronaldo (47), 1-2 C. Ronaldo (77)

Žuti kartoni: Xabi Alonso, Javi Martinez, Vidal (Bayern) / Kroos, Carvajal (Real Madrid)

Crveni kartoni: Javi Martinez (61 – drugi žuti)

BAYERN: Neuer – Lahm, Boateng, Javi Martinez, Alaba – Xabi Alonso (od 64. Bernat), Vidal – Robben, Thiago Alcantara, Ribery (od 66. Douglas Costa) – Mueller (od 81. Coman)

REAL MADRID: Navas – Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo – Modrić (od 91. Kovačić), Casemiro, Kroos – Bale (od 59. Asensio), Benzema (od 83. J. Rodriguez), Ronaldo