Izbornik Čačić novi hrvatski rekorder

Nogomet 13. stu 201613:58 > 14:00
REUTERS

Izbornik nogometne reprezentacije Hrvatske Ante Čačić je pobijedivši Island prestigao po broju uzastopnih utakmica bez poraza nekadašnjeg izbornika Slavena Bilića i tako postao novi hrvatski rekorder.

Istina je da je Hrvatska izgubila od Portugala u osmini finala Europskog prvenstva u Francuskoj ljetos, ali gol koji je Quaresma postigao je bio u produžetku, a ne u regularnih 90 minuta igre, tako da Čačić sada ima u nizu 15 utakmica bez poraza.

Selekcija Hrvatske je posljednji put izgubila od Norveške (0:2) 6. rujna 2015.

Taj poraz je koštao otkaza tadašnjeg izbornika Kovača, koga je naslijedio upravo Čačić. Uslijedile su utakmice s Bugarskom (3: 0), Maltom (1: 0) Rusijom (3: 1) Izraelom (2: 0), Mađarskom (1: 1), Moldavijom (1: 0), San Marinom (10: 0 ), Turskom (1: 0), Češkom (2: 2), Španjolskom (2: 1), Portugalom (0: 0 u 90 minuta), Turskom (1: 1), Kosovom (6: 0), Finskom (1 : 0) i Islandom (2: 0).

Sadašnji menadžer West Hama Slaven Bilić je kao izbornik Hrvatske imao niz od 14 utakmica bez poraza.

Do kraja godine Čačić može izjednačiti i rekordni niz u povijesti hrvatske reprezentacije. Hrvatska u utorak igra prijateljsku utakmicu u Belfastu protiv Sjeverne Irske i ako ne izgube Čačić će doći do 16 utakmice bez poraza, koliko su ih nanizali kombinirano Cico Kranjčar i Slaven Bilić, od 13. lipnja 2006. i Brazila na SP-u (0: 1) do 17. studenog i Makedonije (0: 2).