Golijada u derbiju Baskije

Nogomet 16. lis 201618:25 > 18:27
David Ramos, Getty Images Sport

Athletic Bilbao slavio je u derbiju Baskije protiv Real Sociedada 3:2.

U 139. ligaškom derbiju Baskije, Real Sociedad je na poluvremenu vodio 1: 0 golom Davida Zurutuze u 16. minuti.

Sociedad je iskoristio jedini udarac na gol i pretvorio ga u prednost.

U idućih 45 minuta Bilbao je napravio preokret u samo 20 minuta. Izjednačio je Muniain u 51. minuti svojim prvim golom u sezoni, a sljedeća dva gola Athletic je postigao nakon velikih pogrešaka obrane Sociedada. Prvo je precizan bio Aduriz u 60., a zatim i Inaki Williams u 72 ..

Adurizu je ovo bio peti gol ove sezone i sa Leom Messijem dijeli drugo mjesto na listi najboljih strijelaca. Vodeći su Luis Suarez iz Barcelone i napadač Atletico Madrida Antoine Griezmann sa po šest postignutih pogodaka.

Inigo Martinez vratio je neizvjesnost pogotkom u 83. minuti, ali gosti nisu imali snage za izjednačenje.

Ovo je prva pobjeda Athletic Bilbaoa u derbiju Baskije nakon četiri i pol godine.