Prva HNL: Uvjerljive pobjede Hajduka i Istre

Nogomet 17. ruj 201621:12 > 21:18
EuroFootball/Getty Images

U susretu 9. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Slaven Belupa s 4-0 (1-0).

Splićani su lakše i uvjerljivije od očekivanoga pobijedili, za njih uvijek neugodni, sastav iz Koprivnice, koji je bolje počeo utakmicu i propustio tri izgledne prilike za vodstvo. U 37. minuti iz solo-prodora prvi gol je postigao Said Ahmed Said, a Ganac s talijanskom putovnicom je u 71. minuti postao junak utakmice sa svojim drugim golom. U 74. minuti na 3-0 povećava Ante Erceg, a na konačnih 4-0 Marko Futacs dvije minute prije kraja na asistenciju Franka Ohandze.

Hajduk je sa petom pobjedom ostao četvrti sa 17 bodova, tri manje od vodeće Rijeke, te dva boda manje od Dinama i Osijeka. Slaven Belupo je pao na šesto mjesto s 9 bodova.

Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.

Istra opet uvjerljiva

U Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Inter iz Zaprešića s 4-1 (3-0).

Puljani su do povjede došli zahvaljujuči sjajnom igrom u prvom poluvremenu kada su zabili tri gola. U 17. minuti je iz gužve prvi gol postigao Mateo Bertoša, u 25. je Šime Gržan povećao na 2-0, a u 44. minuti Valentino Stepčić je iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom igrača Intera Čelikovića. U 79. minuti Nigerijac Theophilus Solom je iz solo-prodora povećao na 4-0, da bi dvije minute prije kraja Inter smanjio autogolom Bugarina Asena Georgieva.

Puljani su s drugom pobjedom sezone i 9 bodova skočili na šesto mjesto, dok je Inter sa 7 bodova ostao osmi.

Pred 800 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Strukan iz Splita.