HNL: Slaven Belupo – Lokomotiva 2-3

Nogomet 11. ruj 201621:00 > 21:02
Igor Kralj/PIXSELL

U susretu 8. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Lokomotive pobijedili Slaven Belupa s 3-2 (0-2) i došli do prve pobjede u prvenstvu.

U uzbudljivoj utakmici Lokomotiva je do trijumfa došla preokretom u osam minuta drugog dijela kada su zaostatak od 0-2 pretvorili u trijumf 3-2.U prvom poluvremenu sve je bilo u znaku napadača domaćih Mirka Ivanovskog koji je u 7. minuti promašio kazneni udarac, ali se iskupio pogocima u 23. minuti, kada je pogodio same rašlje, te u 35. za uvjerljivo vodstvo koprivničkog sastava. No, na početku drugog dijela je Lokomotiva u samo osam minuta postigla čak tri zgoditka, a prva dva su postigli igrači koji su ušli u poluvremenu. U 48. minuti na 2-1 je smanjio Lovro Majer, dvije minute kasnije poravnao je Ivan Antunović nakon asistencije Majera, da bi u 55. minuti glavom pogodio Fran Karačić za veliki preokret.

Lokomotiva je pobjedom i 5 bodova skočila sa zadnjeg na osmo mjesto, dok je Slaven ostao peti s 9 bodova.

Pred 700 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Bel iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Ivanovski (28), 2-0 Ivanovski (35), 2-1 Majer (48), 2-2 Antunović (50), 2-3 Karačić (55)

Promašeni penal: Ivanovski (Sla,7)