Dinamo remizirao sa Red Bullom

Nogomet 16. kol 201623:48 > 23:51
Sanjin Strukic/PIXSELL

U prvom susretu završne runde kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 15,000 gledatelja odigrao 1-1 protiv Salzburga.

Gosti su poveli u 59. minuti golom Valentina Lazara, a izjednačio je Marko Rog u 76. minuti iz jedanaesterca kojeg je sam izborio.

Uzvratni susret je 24. kolovoza u Salzburgu.

Bio je to već peti međusobni susret ova dva kluba, a Dinamo još uvijek nema niti jednu pobjedu.

Austrijanci su u sezoni 2009/10. izbacili Dinamo u 3. pretkolu Lige prvaka. U prvom susretu Dinamo je na gostovanju u Salzburgu odigrao 1-1, međutim u Zagrebu je izgubio 1-2. Pobjednički gol za Salzburg postigao je Robin Nelisse u 84. minuti.

Prije dvije godine Dinamo i Salzburg su igrali u istoj skupini Europske lige. Austrijanci su uvjerljivo dobili obje utakmice. U Salzburgu je bilo 4-2, s tim da je Dinamo oba gola zabio u posljednjih deset minuta utakmice, a na Maksimiru su gosti slavili s uvjerljivih 5-1.

Ukoliko ‘modri’ pobijede austrijskog suparnika, četvrti put u posljednjih šest sezona izborit će nastup u nekoj od skupina Lige prvaka (2011/12., 2012/13., 2015/16.), a ukoliko izgube europsku jesen će igrati u nekoj od skupina Europske lige. Bit će to 10. sezona zaredom kako će Dinamo igrati u grupnoj fazi eurokupova.