Prva HNL: Pobjeda Hajduka, remi Rijeke

Nogomet 07. kol 201622:56 > 22:59
N1

Nogometaši Hajduka zadržali su stopostotni učinak u novoj sezoni Prve HNL i nakon svog trećeg nastupa u kojem su u nedjelju na svom Poljudu svladali Istru 1961 sa 4-0 (1-0), dok su u drugom susretu dana Inter iz Zaprešića i Rijeka odigrali 1-1 (0-0).

Hajduk je dugo “lomio” otpor gostiju iz Pule, te je poveo tek pred kraj prvog poluvremena kada je Ohandza (43-11m) iskoristio kazneni udarac, da bi u drugom poluvremenu Erceg (60), Tudor (69) i kapetan gostiju Žižić (78-ag) potvrdili pobjedu Splićana.

Na utakmici u Zaprešiću mreže su mirovale sve do sudačke nadoknade, a tada je Gavranović (90+1) doveo goste u vodstvo, ali domaći su uspjeli spasiti bod preko Puljića (90+3-11m) iz kaznenog udarca.

Rijeka je ostala vodeća na ljestvici sa 10 bodova, drugi Hajduk ima bod i utakmicu manje, treći je Slaven Belupo s osam bodova, dok je prvak Dinamo četvrti sa sedam bodova i također utakmicom manje.

Inter je sedmi s dva boda, koliko imaju i šesta Lokomotiva, te osmi Split, dok Cibalia i Istra 1961 imaju po bod.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti Lokomotiva i Osijek, dok će Hajduk i Dinamo svoj zaostali susret odigrati u srijedu.