Remi Rangersa, Kranjčar nastupio

Nogomet 06. kol 201616:12 > 16:14
youtube/screenshot

Na otvaranju škotskog nogometnog prvenstva Rangers je na stadionu Ibrox odigrao 1-1 protiv Hamilton Academicala, za domaći sastav nastupio je Niko Kranjčar.

Bivši veznjak hrvatske reprezentacije igrao je sat vremena nakon čega je zamijenjen.

Gosti su poveli golom Alija Crawforda u 30. minuti, a izjednačio je Martin Waghorn u 62. minuti. Posljednjih deset minuta Rangers je igrao s igračem manje nakon što se ozlijedio upravo strijelac Waghorn, a menadžer Mark Warburton je do tada obavio sve tri izmjene.

Bila je to prva utakmica Rangersa u eltinom razredu škotskog nogometa nakon četiri godine, dva mjeseca i 24 dana. Škotski velikan je u srpnju 2012. zbog financijskih problema izbačen u četvrtu ligu i trebala se mu četiri godine kako bi se vratio u najviši rang natjecanja.