Zenit stigao do nove pobjede, podjela bodova u Krasnodaru

Nogomet 03. pro 201420:15 > 20:17
Getty Images Sport, Euro Football

I nogometaši u ruskoj Premier ligi igrali su izvanredno, 16. kolo. To je pretposljednje kolo u jesenskom dijelu prvenstva Rusije.

Rubin iz Kazanja je poražen na svom terenu od Zenita 1: 0 u susretu koji je odigran na teškom terenu. Zenitu je ovo 12. pobjeda u sezoni. Zenit je zadržao prvo mjesto na tablici i sa tri nova boda povećao prednost u odnosu na CSKA iz Moskve na osam bodova.

U prvom poluvremenu vidjeli smo po nekoliko lijepih prilika na obje strane, ali golova nije bilo. Axel Witsel riješio je utakmicu pogotkom u 68. minuti na asistenciju Rondona.

Kuban i Krasnodar su podijelili bodove nakon susreta u kojem je rezultat bio 1: 1.

Gosti su poveli u 21. minuti preko Mauricija Perreire, koji je odlično iskoristio asistenciju Petrova.

Domaćin se nije predavao, a nakon nekoliko propuštenih prilika, Kuban je bod donio Bucur pogotkom u 58. minuti susreta.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, ali daleko od toga da nismo imali što vidjeti na obje strane.

Krasnodar se nakon 16 kola nalazi na trećem mjestu na tablici, sa 31 bodom koliko ima i drugoplasirani CSKA, dok Kuban zauzima šestu poziciju s pet bodova manje.

U srijedu je Lokomotiva iz Moskve svladala Ural 1: 0, dok je Terek poražen od Torpeda iz Moskve 1: 0, na svom terenu.

16. kolo ruske Premier lige bit će kompletirano u četvrtak nakon što svoje dvoboje odigraju Saransk i Dinamo iz Moskve, odnosno moskovski Spartak i Rostov.