FA Community Shield otvara novu sezonu engleskog nogometa

Nogomet 05. kol 201615:43 > 15:51
Michael Regan - The FA/The FA via Getty Images

Prvenstvo Engleske kreće u subotu, 13. kolovoza, a kao i uvijek predigra mu je susret prošlosezonskog prvaka i pobjednika FA kupa na londonskom Wembleyu (Izravni prijenos je u nedjelju 7. kolovoza na Sportklubu 1 od 17 sati).

Superkup ili kako ga Englezi zovu Community Shield, ponuditi će dvoboj senzacionalnog prvaka Leicestera I Manchester Uniteda koji je osvajanjem kupa spasio sezonu.

Baš zbog te, još jedne u nizu loše sezone došlo je puno promjena u Man Unitedu koje bi trebale klub vratiti na staze stare slave. Menadžersku palicu od Louisa Van Gaala preuzeo je Jose Mourinho i odmah u svoje redove doveo neke od najvećih svjetskih nogometnih zvijezda: Zlatana Ibrahimovića, Paula Pogbu (još se čeka službena potvrda) i Henrikha Mkhitaryana između ostalih.

U redovima “Lisica” nije bilo toliko prometno kao u Unitedu, trener je i dalje iskusni Claudio Ranieri koji je ostao bez Kantea, a uskoro bi klub trebao napustiti i Mahrez (Arsenal). No ostao je najbolji strijelac Vardy dok su momčad prvaka pojačali Musa, Mendy i Zieler.

Oba susreta prošle sezone između Leicestera i Uniteda završila su bez pobjednika, 1:1, tako da će biti zanimljivo vidjeti tko će osvojiti prvi trofej sezone koji je inače najmanje bitan, ali itekako sladak uoči početka Premier lige.

Netko tko zna kako je to krenuti u novu sezonu sa trofejem Community Shielda je bivši hrvatski reprezentativac, Igor Biščan koji je sa Liverpoolom podigao pehar superkupa 2001. baš protiv Manchester Uniteda, tada jedne od najboljih europskih momčadi. Liverpool je na Millenium stadionu u Cardiffu ( novi Wembley se tek gradio) slavio sa 2:1, a Biščan je ušao u igru u 72. minuti.

Kako je on to doživio i kakav je osjećaj osvojiti Community Shield pogledajte u videu…