HNL: Hajduk slavio u Vinkovcima s 2-0

Nogomet 17. srp 201623:02 > 23:05
Marko Mrkonjic/PIXSELL

U zadnjem dvoboju 1. kola Prve HNL u Vinkovcima su nogometaši Hajduka pobijedili Cibaliju s 2-0 (1-0).

Hajduk je u Vinkovcima pokvario slavlje domaćina koji se nakon tri godine opet vratio u prvoligaško društvo, iako je Cibalia odigrala posve ravnopravno sa Splićanima. Hajduk je svoje prilike, za razliku od domaćina, iskoristio – u 18. minuti nakon gužve Tomo Bašić je uz pomoć domaćih braniča pogodio mrežu, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Kožulj je nakon dodavanja Nikole Vlašića postavio konačnih 2-0.

U 40. minuti je šansu utakmice propustio domaći napadač Ugrina koji s tri metra ne pogađa prazna vrata, a u 69. minuti igrači Hajduka su čak u dva navrata izbijali lopte praktički sa same crte svog gola.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Marić iz Daruvara.

Strijelci: 0-1 T. Bašić (18), 0-2 Kožulj (90+1)