Pobjeda QPR-a i dobra partija Kranjčara, Lovrenu 5 minuta

Nogomet 29. stu 201418:35 > 18:36
FACUNDO ARRIZABALAGA /EPA

U 13. kolu nogometnog prvenstva Engleske Queens Park Rangers je u subotu ostvario tek treću pobjedu ove sezone, uz vrlo dobru partiju hrvatskog nogometaša Nike Kranjčara.

QPR je pobijedio Leicester City sa 3-2, a Niko Kranjčar je praktično odigrao cijeli susret, jer je zamijenjen u sudačkoj nadoknadi. Bio je vrlo aktivan namjestio je nekoliko prilika svojim suigračima, ali ih oni nisu iskoristili. U 7. minuti odlično je izveo korner, a Leroy Fer je promašio iz blizine. Potom je u 17. minuti uposlio Eduarda Vargasa, koji također puca pored vrata.

U drugom poluvremenu, u 55. minuti, ubacio je za Onuohu, čiji je udarac glavom bio neprecizan, a u 72. minuti Leroy Fer, nakon asistencije Kranjčara, sa pet metara nije uspio zabiti.

Manchester United je svladao Hull City sa 3-0, a strijelci su bili Chris Smalling (16), Wayne Rooney (42) i Robin van Persie (66). Nikica Jelavić je odigrao svih 90 minuta za Hull, i dva je puta bio u gol šansama. U 61. minuti njegov udarac glavom otišao je previsoko, a u 76. zaustavio ga je vratar De Gea.

Liverpool je pogotkom Glena Johnsona u 85. minuti pobijedio Stoke 1-0, a hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ušao je u igru pred kraj utakmice, tek u 88. minuti.

Nogometaši Arsenala svladali su kao gosti West Bromwich Albion sa 1-0. Pobjednički pogodak za “topnike” postigao je glavom Danny Wellbeck u 60. minuti, nakon ubačaja Santija Cazorle s lijeve strane.

Večeras još igraju Sunderland – Chelsea, a u nedjelju se sastaju Southampton – Manchester City, te Tottenham – Everton.