Inter Zaprešić slavio na Poljudu kod Hajduka

Nogomet 08. svi 201620:58 > 21:02
N1

Predzadnje, 35. kolo Prve HNL okončano je u nedjelju na Poljudu gdje je Hajduk poražen od zaprešićkog Intera sa 0-2, a oba gola zabio je najbolji strijelac lige Makedonac Ilija Nestorovski.

Inter je poveo u 31. minuti kada je Nestorovski zabio iz penala. Samo dvije minute kasnije Hajduk je ostao s igračem manje, jer je Lorenco Šimić zaradio drugi žuti karton.

Pobjedu gostiju iz Zaprešića potvrdio je Nestorovski svojim drugim pogotkom na susretu, kada je u 88. minuti rutinirano poentirao iz kontranapada.

Nestorovski vodi na listi strijelaca sa 22 gola, a slijedi ga njegov sunarodnjak Muzafer Ejupi (Slaven Belupo) sa 15 pogodaka.

U drugoj nedjeljnoj utakmici u Puli je Istra 1961 sa Splitom odigrala 0-0.

U subotu su nogometaši Zagreba poraženi od Lokomotive sa 0-2 što znači da se “pjesnici” mogu spremati za igranje u Drugoj ligi sljedeće sezone, dok su u Gradskom vrtu Osijek i Rijeka odigrali 1-1.

Dan ranije, u prvoj utakmici 35. kola, Dinamo je pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici sa 3-0. Utakmica nije imala rezultatsku važnost jer je Dinamo i prije osigurao 11. uzastopni naslov prvaka. Obje momčadi nisu igrale u najjačim sastavima jer ih u utorak 10. svibnja očekuje finale Kupa u Osijeku