HNL: Osijek – Hajduk 2-1

Nogomet 01. svi 201617:52 > 17:54
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Osijeka pobijedili su u utakmici 34. kola Prve HNL Hajduk s 2-1 (0-0).

U utakmici koja nije mogla utjecati na plasman niti jedne ekipe, jer je Osijek i prije nje osigurao osmo mjesto koje garantira ostanak u ligi, a Hajduk je još ranije osigurao treće mjesto, sva tri boda pripala su domaćim nogometašima koji su preko Josipa Kneževića u dva navrata uspjeli pogoditi mrežu mladog vratara Hajduka Ive Grbića, a Hajduk je tek u finišu iz kaznenog udarca uspio ublažiti poraz.
Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj terenskoj dominaciji Hajduka koji je uputio više izravnih udaraca na gol domaćeg vratara vratara Zvonimira Mikulića. Nogometaši Osijeka prvi su i jedini put u prvom dijelu zaprijetili u 11. minuti kada je oštar udarac Mijača obranio Grbić. Sve ostalo pripalo je Hajduku odnosno njegovom najboljem igraču i kapetanu Tinu Svenu Sušiću koji je u 13,, 24. i 41. minuti odlično pucao, ali je u sva tri navrata njegove udarce zaustavio Mikulić.
Svi govovi pali su u drugom dijelu, a domaći su došli u vodstvo u 50. minuti nakon što obrambeni nogometaši Hajduka nisu uspjeli izbiti loptu izvan šesnaesterca ona je došla do branića Josipa Kreževića koji je oštrim udarcem iz poluvoleja šalje u mrežu nemoćnog Grbića. Isti grač u 74. minuti glavom postiže i postiže i drugi zgoditak, a to su bili i prvi prvenstveno pogoci ove sezone Kneževića.

Tračak nade za goste pojavio se u 84. minuti kada je sudac Pajač dosudio jedanaesterac nakon što je u svom kaznenom prostoru Lukić igrao rukom. Siguran realizator najstrože kazne bio je Sušić koji time postavlja konačni rezultat utakmice.

Osijek dva kola prije kraja prvenstva ima a 33 boda, a pretposljednja Istra 1961 23, dok je Hajduk ostao na 58 bodova što je nedostižna prednost za četvrtoplasiranu Lokomotivu sa 49 bodova.

Susret je odigran na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 1.500 gledatelja Pajač iz Zeline.

Strijelac: 1-0 Knežević (50), 2-0- Knežević (74), 2-1 Sušić (84 – 11m)