Prva HNL: Hajduk – Rijeka 1-2

Nogomet 24. tra 201618:09 > 18:10
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Rijeke pobijedili su u derbi susretu 33. kola Prve HNL kao gosti Hajduk sa 2-1 (0-1) i time tri kola prije kraja smanjili zaostatak za vodećim Dinamom na četiri boda.

Nogometaši Hajduka ni nakon četiri godine nisu uspjeli pobijediti Rijeku koja i nadalje ostaje u utrci za naslov prvaka. Rijeka je zasluženo došla do treće ovogodišnje pobjede i druge na Poljudu nad Hajdukom koji je poveo u 25. minuti nakon što je Milić iz auta pronašao Mastelića koji šalje loptu u peterac Rijeke, a Tin Sven Sušić uljeće između dva obranbena igrača gostiju i iz blizine šalje loptu u mrežu nemoćnog vratara Vargića.
Bio je to 18 prvenstveni pogodak kapetana Hajduka u njegovom stotom nastupu u bijelom dresu. Vodeći zgoditak zbunio je nogometaše Rijeke koji su da tada bolje stajali na terenu, a njihov najbolji strijelac Matin Tomasov u dva je navrata opasno ugrozio gol Hajduka.
U drugom poluvremenu Rijeka je krenula odlučnije ka golu Hajduka i u 48. minuti mladi vratar Hajduka Ivo Grbićjoš jednom zaustavlja udarac Tomasova, a u 55. minuti u jeku napada Rijeke Grbić brani udarac Leškovića, ali na kratko odbijenu loptu natrčava Vešović i iz blizine je šalje u mrežu.
Riječani su potpuno zagospodarili terenom i bilo je pitanje vremena kada će povesti, a to se dogodilo u 79. minuti nakon što je rumunjski internacionalac Matei odlično uposlio Marija Gavranovića koji iz blizine šalje loptu u mrežu i donosi Riječanima nova tri boda i 20 pobjedu ovu sezone koja ih ostavlja utrci za prvo mjesto.
Dinamo vodi sa 76 bodova ispred Rijeke sa 72, a treći je Hajduk sa 58.

Susret je odigran na stadionu u Poljudu, a sudio je pred 8.000 gledatelja Jović iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Sušić (25), 1-1 Vešović (55), 2-1 Gavranović (79).