Arsenalu samo bod protiv Crystal Palacea

Nogomet 17. tra 201619:08 > 19:10
REUTERS/Andrew Yates

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je odigrao tek 1-1 protiv Crystal Palacea ostavši na četvrtom mjestu Premiershipa.

Domaćin je poveo golom Alexsisa Sancheza (45+1), a izjednačio je Yannick Bolaise (82). “Topnici” su pobjedom mogli preskočiti Manchester Cityna trećem mjestu, posljednjem koje vodio direktno u Ligu prvaka.

U ranije odigranom susretu Leicester City i West Ham su odigrali 2-2, a domaćin je izvukao bod golom iz jedanaesterca u petoj minuti sudačke nadoknade. Leicester je poveo u 18. minuti golom Jameia Vardyja kojem je to bio 22. pogodak ove sezone čime se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s napadačem Tottenhama Harryjem Kaneom. Međutim, Vardy je u 56. minuti isključen zbog drugog žutog kartona što su gosti iskoristili i u posljednjih šest minuta okrenuli rezultat golovima Andrewa Carrolla (84-11m) i Aarona Cresswella (86). Kada se već činilo kako će Bilićeva družina slaviti na King Power stadionu, Leicester je izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Leonardo Ulloa.

Liverpool je na gostovanju pobijedio Bournemouth 2-1. Strijelci za ‘redse’ bili su Roberto Firmino (41) i Daniel Sturridge (45+2), a poraz domaćina je ublažio Joshua King (90+4). Dejan Lovren nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Leicester City sa 73 boda, drugi je Tottenham sa 65 bodova i utakmicom manje, dok je na trećoj poziciji Manchester City sa 60 bodova koliko ima i Arsenal. Manchester United je peti (56), a West Ham na šestom mjestu (53).