Liga prvaka – Real i Manchester City u polufinalu

Nogomet 12. tra 201623:14 > 23:18
Reuters / Juan Medina

Nogometaši Real Madrida šestu sezonu uzastopce i Manchester Cityja prvi put u povijesti izborili su plasman u polufinale Lige prvaka.

Real je u uzvratnom susretu četvrtfinala na Santiago Bernabeu pobijedio Wolfsburg 3-0 i tako nadoknadio poraz od 0-2 iz prve utakmice, dok je City u Manchesteru pobijedio PSG sa 1-0 nakon što je dvoboj u Parizu završio 2-2.

Junak utakmice u Madridu bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo (16, 17, 77) koji je ove sezone zabio čak 16 golova u 10 utakmica Lige prvaka. Luka Modrić odlično je odigrao cijeli susret za ‘Kraljevski klub’, a u 76. minuti je izborio slobodni udarac iz kojeg je Ronaldo zabio treći gol na utakmici. Luka je igrao do 90. minute kada ga je zamijenio Varane. Mateo Kovačić nije bio u krugu kandidata za nastup i utakmicu je pratio s tribina.

Osim što je šestu sezonu uzastopce stigao do polufinala LP, Real je 23. put u svojoj povijesti nadoknadio poraz iz prve utakmice i prošao dalje, pri čemu je devet od 14 puta nadoknadio dva ili više gola zaostatka. Njemački sastav može utješiti podatak kako je već sam plasman u četvrtfinale njihov najveći uspjeh u elitnom natjecanju ‘Starog kontinenta’. Wolfsburg je do sada dva puta stigao i do četvrtfinala Europske lige – 2010. kada je ispao od Fulhama, te lani kada je izgubio od Napolija.

Pogodak vrijedan prolaza za City zabio je Kevin de Bruyne u 76. minuti, nakon što je u 30. minuti domaći napadač Sergio Aguero promašio kazneni udarac.

City se po prvi puta u povijesti plasirao u polufinale Lige prvaka, a to je učinio preko najskuplje momčadi na svijetu, koja u dvije utakmice nije našla načina kako slomiti sastav iz Engleske. Otkako su ‘Građani’ prije četiri sezone zakoračili u elitno društvo nisu stigli dalje od osmine finala. U premijernoj sezoni u LP (2011/12) ispali su u grupi, kao i iduće godine, a posljednje dvije sezone su ispadali u osmini finala od Barcelone.

U srijedu su preostale dvije utakmice četvrtfinala. U Lisabonu će snage odmjeriti Benfica i Bayern nakon što je njemački sastav dobio prvu utakmicu 1-0, dok će Atletico Madrid protiv Barcelone loviti pogodak zaostatka iz prve utakmice u kojoj je izgubio 1-2.