Liverpool ne odustaje od Europe, Stoke svladan na Anfieldu

Nogomet 10. tra 201618:57 > 18:59
Getty Images

Liverpool je napravio pomak na tablici i pretekao Stoke na osmom mjestu Premijer Lige, slavivši uvjerljivo u susretu sa spomenutom ekipom 4:1

Poveli su Redsi u 8. minuti prvim ovosezonskim golom Alberta Morena, da bi Stoke izjednačio preko Bojana Krkića u 22. minuti.

Redse je u vodstvo vratio Daniel Sturridge samo deset minuta kasnije, postigavši peti gol na osam ligaških duela sa Stokeom.

U drugom poluvremenu, raspucao se Divorick Origi, i sa dva gola doneo uvjerljiv trijumf Liverpoolu. Belgijanac je pogađao mrežu u 50. i 65. minuti, i nastavio golgetersku seriju, jer je bio strijelac i u duelu sa Borussijom u Ligi Europe.

Liverpool se ovim trijumfom približio šestoplasiranom West Hamu na četiri boda, uz utakmicu manje.