Golijada na Upton Parku: West Ham – Arsenal 3:3

Nogomet 09. tra 201615:23 > 15:33
Screenshot

West Ham i Arsenal odigrali su 3:3 u posljednjem ovosezonskom derbiju za Bilića i društvo. Topnici su imali dva gola prednosti, ali potom je Andy Carroll s tri gola u samo osam minuta preokrenuo rezultat.

Ipak, Laurent Koscielny spasio je Arsenalu bod. Slaven Bilić može žaliti za regularnim golom Lanzinija pri početku utakmice, koji mu je pomoćni sudac neopravdano poništio.

Bilić je ostao neporažen 16. domaću utakmicu zaredom, a Arsene Wenger već deset godina ne zna za poraz na Upton Parku. No sve bi bilo znatno drugačije nije bilo velike sudačke pogreške u 13. minuti utakmice.

Cresswell je ubacio s lijeve strane, Andy Carroll opalio škaricama, a Manuel Lanzini natrčao je na njegov udarac i s udaljenosti od dva metra zakucao u mrežu. Sudac mu je poništio gol zbog zaleđa, ali snimka dokazuje kako nije bio u pravu. Hector Bellerin nije na vrijeme izašao i sudac je još jedanput oštetio Bilića i društvo.

Praktički u idućoj akciji Mesut Özil utišao je Upton Park. Veznjak Arsenala primirio je dodavanje Alexa Iwobija, provukao se iza leđa West Hamove obrane i matirao Adriana.

Topnici su udvostručili svoje vodstvo nakon lijepe akcije u 32. minuti. Danas odlični Alex Iwobi asistirao je i za drugi gol gostiju. Lijepo je prebacio obranu West Hama i pronašao Alexisa Sancheza koji se ušuljao iza leđa obrane domaćih i rutinski savladao Adriana za 2:0.

No potom je započeo West Hamov preokret u režiji Andyja Carrolla. Stasiti napadač svoj prvi na utakmici zabio je glavom iz blizine u 44. minuti, a svoj drugi samo tri minute kasnije iz slične pozicije, no ovaj put zabio je nogom. Carroll se nije zaustavio ni po povratku iz svlačionice i nakon samo sedam minuta igre u nastavku zabio je i svoj treći. Pogađate, glavom! Napadač Hammersa nadvisio je Gabriela u skoku i zakucao sjajno dodavanje Michaela Antonija u mrežu nemoćnog Ospine.

Ipak, Wengera i društvo spasio je Laurent Koscielny u 71. minuti. Nakon duge akcije pred golom West Hama francuski branič najbolje se snašao u gužvi i skrenuo jednu loptu u gornji desni kut sa samo dva metra za izjednačenje na Upton Parku i tako sačuvao Arsenalov niz nepobjedivosti u gostima kod West Hama koji traje već deset godina, piše Index