Liga prvaka: Minimalne pobjede Barcelone i Bayerna

Nogomet 05. tra 201622:49 > 22:51
REUTERS

Nogometaši Barcelone i Bayerna ostvarili su pobjede u prvom susretima četvrtfinala Lige prvaka.

Barcelona je na Camp Nou pobijedila Atletico Madrid 2-1 nakon što je sat vremena imala igrača više, dok je Bayern slavio protiv Benfice 1-0. Uzvratni susreti su 13. travnja u Madridu i Lisabonu.

Atletico je poveo u 25. minuti golom Fernanda Torresa, no deset minuta kasnije Torres je isključen zbog drugog žutog kartona. U nastavku susreta Katalonci su okrenuli rezultat golovima Luisa Suareza (63, 74). Osim crvenog kartona, njemački sudac Brych je u čvrstoj i nervoznoj utakmici pokazao još osam žutih kartona. Ivan Rakitić je igrao za Barcu do 64. minute. Barca devetu sezonu uzastopce igra u četvrtfinalu Lige prvaka, a u zadnjih osam sezona ispala je samo jednom i to od Atletico Madrida i to prije dvije sezone. Atletico je pak treću sezonu u nizu među osam najboljih, a zanimljivo sva tri puta protivnici su bili klubovi iz Primere. Lani je Atletico u četvrtfinala ispao od Reala, a prije dvije sezone je slavio protiv Barcelone. Kako će završiti treći okršaj doznat ćemo idućeg tjedna.

Bayern je do pobjede protiv Benfice stigao golom Arturo Vidal već u 2. minuti susreta. Bavarci su došli do očekivane pobjede, no minimalne pa je portugalski sastav još u u igri za prolaz. Bavarci su dominirali tijekom cijelog susreta, koji nije bio nimalo spektakularan, čak i s premalo prilika, jer se Benfica pokazala kao čvrst sastav.

U srijedu su na rasporedu preostale dvije utakmice, a sastaju se Wolfsburg – Real Madrid, te PSG – Manchester City. Uzvratni susreti su drugog tjedna. U utorak, 12. travnja igrat će Real Madrid – Wolfsburg, te Manchester City – PSG, a dan kasnije Benfica – Bayern Munchen i Atletico Madrid – Barcelona.