Splitski derbi bez golova, igrači odali počast Ojdaniću

Nogomet 03. tra 201621:36 > 21:41
Ivo Cagalj/PIXSELL

U derbiju 29. kola Prve HNL Split i Hajduk su odigrali bez golova, dok je Dinamo rutinski odradio posao protiv Osijeka upisavši 3-0 pobjedu čime je pobjegao Rijeci na četiri boda prednosti.

Split i Hajduk su odigrali siromašan derbi ‘Svetog Duje’. Bila je to utakmica bez golova, ali i bez pravih prilika. Nažalost, bio je treći splitski derbi ove sezone koji je završio bez golova.

Hajduk je uoči utakmice ostao bez smijenjenog predsjednika Marina Brbića i sportskog direktora Gorana Vučevića, koji je podnio ostavku, a navijače je pak potresla smrt legende Torcide Žana Ojdanića, koji je poginuo pri skoku padobranom. Igrači Hajduka su nosili crni flor, a utakmica je počela minutom šutnje posvećen nastradalom vođi Torcide. Od Ojdanića su se oprostili i navijači Hajduka velikim transparentom s njegovim likom.

Dinamo je rutinski odradio posao protiv Osijeka upisavši 3-0 pobjedu čime je pobjegao Rijeci na četiri boda prednosti. Golove su zabili Taravel (36), Henriquez (66) i Fernandes (90+2), a pobjeda ‘modrih’ je mogla biti i uvjerljivija, no Fernandes je u 42. minuti promašio kazneni udarac.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 66 bodova, Rijeka je druga sa 62 boda, a Hajduk je treći sa 51 bodom. Lokomotiva na četvrtom mjestu ima 43, a Split je peti sa 42 boda.